“Krótki przewodnik po uczuciach część 1: Lęk”

Zapraszam nauczycieli i rodziców do obejrzenia przygotowanego przeze mnie filmu pt. “Krótki przewodnik po uczuciach część 1: Lęk”
Film przedstawia następujące zagadnienia: funkcje lęku w życiu człowieka, działanie systemu ostrzegawczego (alarmowego) organizmu, wpływ oceny sytuacji i myślenia na doświadczanie lęku, sposoby pracy z osobami doświadczającymi nadmiernego lęku.
Film trwa 30 minut.
Alicja Lenarczyk, psycholog

 

Lekcje przedmiotowe i inne-propozycje najciekawszych stron

Szanowni Państwo udostępniamy materiały opracowane przez Agnieszkę Ciereszko, która zrobiła listę z ciekawymi stronami WWW oraz narzędziami  do nauczania zdalnego, z których można korzystać realizując swoje zajęcia przedmiotowe. W zebranych materiałach znajdują się również propozycje do wykorzystania przez nauczycieli klas I-III, oraz nauczycieli przygotowujących uczniów z klasy VIII i maturzystów do egzaminów. Plik jest do pobrania,…

Co czytać-propozycje dla dzieci, młodzieży i rodziców

Jeśli szukasz wartościowej, mądrej książki, z wstępnym opisem/recenzjami, albo książki o konkretnej problematyce warto zajrzeć na stronę Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom:  https://calapolskaczytadzieciom.pl/co-czytac/ Zajdziesz tam szczegółowe opisy literatury dla dzieci i młodzieży, poradniki dla dorosłych, edukatorów – złotą listę, informacje o książkach już nagrodzonych w licznych konkursach. Fundacja ogłosiła konkurs literacki dla…

ORGANIZACJA PRACY PORADNI PODCZAS STANU EPIDEMII COVID-19

Od 04.05.2020 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Brzegu wznawia swoją działalność w zakresie diagnoz stacjonarnych  w celu diagnozowania dzieci i uczniów na potrzeby wydania stosownych dokumentów opinii i orzeczeń.

ZGŁOSZENIE DO PORADNI:

  • Informuję, że budynek, w którym mieści się brzeska poradnia będzie w dalszym ciągu w ograniczonym zakresie dostępny dla osób zzewną
  • Druki wniosków o objęcie pomocą psychologiczno-pedagogiczną, orzeczeń, zaświadczeń lekarskich znajdują się na stronie www poradni.
  • Zgłoszenia do poradni proszę wysyłać pocztą tradycyjną lub mailowo w formie załącznika
  • Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia pracownicy poradni będą kontaktować się w sprawie terminu wizyty. 
  • Zostanie wówczas przeprowadzona z państwem wstępna rozmowa telefoniczna dotycząca zgłaszanego problemu dziecka/ucznia, oraz wstępny wywiad epidemiologiczny, dopiero w dalszej kolejności wyznaczony zostanie termin wizyty.
  • W związku ze stanem epidemii poza diagnozą, udzielenie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz wykonywanie innych zadań statutowych w tym terapii specjalistycznej, w ramach WWR i OKRO, prowadzone będzie przez pracowników Poradni zdalnie, chyba, że konieczny będzie bezpośredni indywidualny kontakt.

 

W celu zgłoszenia problemu dziecka/ucznia lub uzyskania porady/konsultacji należy zadzwonić pod stałe numery telefonów Poradni

774163207, 774163988 , mail sekretariat@poradnia-brzeg.edu.pl

 

Dyżury specjalistów

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzegu informuje, że do 24 maja 2020r. specjaliści pełnić będą nadal dyżury w poradni podczas których, będą dostępni dla nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych, rodziców, młodzieży. Specjaliści udzielać będą porad, konsultacji  pod numerami telefonów  774163207 oraz 774163988 oraz mailowo: sekretariat@poradnia-brzeg.edu.pl. Specjaliści są dostępni codziennie, dyżurują w godzinach 9.00-13.00. Pracownicy poradni kontynuują także…

logo

Zdalna praca z uczniami posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

Zdalna praca z uczniami posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

Adriana Chmielewska

 

Dla nauczycieli kształcenia specjalnego, ale też młodszych dzieci szkolnych i rodziców, przekazujemy pomocne informacje do tworzenia zdalnych zajęć z uczniami z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

W dostępnym bez ograniczeń w sieci, bezpłatnym webinarze https://www.youtube.com/watch?v=9NfQsimEZo8  Panie Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, które są pedagogami specjalnymi  wskazują i tłumaczą:

  • z jakich zasobów online można korzystać bezpłatnie,
  • jak korzystając z darmowych narzędzi poprowadzić lekcję online lub nagrać dla uczniów tutorial,
  • jak w czasie odseparowania zorganizować współpracę z rodzicami i opiekunami, i ćwiczyć umiejętności praktyczne.

Szkolenie stanowi dobry przewodnik po dostępnych w sieci bezpłatnych zasobach i narzędziach do pracy online. Prowadzące je Panie są praktykami, nauczycielkami kształcenia specjalnego z licznymi osiągnięciami zawodowymi w zakresie nowych technologii w edukacji specjalnej. Warto skorzystać również z prowadzonego przez Panie bloga www.specjalni.pl na którym dzielą się pomysłami, inspiracjami i kartami pracy z uczniami z autyzmem i niepełnosprawnościami intelektualnymi w stopniu lekkim i umiarkowanym w oparciu o nowe technologie. Na stronie zamieszczone są informacje o szkoleniach Rad Pedagogicznych, które odbywają się online. Szczególnie polecamy nadchodzący 16.04.2020r. Godz. 15:00, bezpłatny webinar „Platformy i programy do konstruowania interaktywnych ćwiczeń i zasobów edukacyjnych”.

 

PPP w Brzegu

ZAPROSZENIE dla DORADCÓW ZAWODOWYCH, WYCHOWAWCÓW

ZAPROSZENIE dla DORADCÓW ZAWODOWYCH, WYCHOWAWCÓW Szanowni Państwo Zespół Mapy Karier zaprasza do współpracy i na bezpłatny webinar, przekazuję treść zaproszenia – Renata Straub-Pieczykolan   Dzień dobry! Mamy ogromną nadzieję, że zdążyliście się już odnaleźć w nowej rzeczywistości online. My powoli oswajamy się z sytuacją i weryfikujemy nasze cele na najbliższy rok. Nie uda nam się…

ĆWICZENIA, ZABAWY I GRY, POMOCE EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNE

ĆWICZENIA, ZABAWY I GRY, POMOCE EDUKACYJNO -TERAPEUTYCZNE

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice ponieważ dzieci są w domu:) warto w ciągu dnia znaleźć czas by zadbać o siebie – odpocząć przy książce, zrobić regeneracyjną drzemkę, zająć się ulubioną aktywnością.

Można wtedy polecić pociechom ćwiczenia, zabawy i gry on-line, szczególnie: