ĆWICZENIA, ZABAWY I GRY, POMOCE EDUKACYJNO -TERAPEUTYCZNE

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice ponieważ dzieci są w domu:) warto w ciągu dnia znaleźć czas by zadbać o siebie – odpocząć przy książce, zrobić regeneracyjną drzemkę, zająć się ulubioną aktywnością.

Można wtedy polecić pociechom ćwiczenia, zabawy i gry on-line, szczególnie:

https://dyktanda.online/ – to bezpłatna aplikacja do rozwiązywania dyktand dla uczniów szkoły podstawowej – baza zawiera dyktanda dla klas I-VIII: https://dyktanda.online/app/

Na stronie znajdują się również zebrane zasady ortograficzne. Aplikacja nie zawiera reklam co pozwala efektywniej poćwiczyć poprawną pisownie, ale też czytanie, pamięć, koncentracje!

 

https://www.dyktanda.net/ – na stronie znajdują się zabawy-ćwiczenia ortograficzne dla uczniów z klas I-III i IV-VI, zgadywanki, testy ortograficzne.

 

https://ortograffiti.pl/ – na stronie jest sporo materiałów dla rodziców, nauczycieli – bezpłatne poradniki, prezentacje, materiały pomocnicze, a także dostęp do udziału w szkoleniach lub sklepu internetowego z pomocami terapeutycznymi.

 

Pomoce dla rodziców nt. oceny rodzicielskiej poziomu przygotowania dziecka do szkoły ze wskazówkami, pomysłami do podjęcia dodatkowych ćwiczeń w domu; alfabet demonstracyjny z literami drukowanymi, pisanymi i graficznym rysunkiem; liczne bajki o charakterze terapeutycznym i zróżnicowanej problematyce znajdują się w bezpośrednim liku: https://ortograffiti.pl/Strefa-Rodzicow/Materialy-do-pobrania/Materialy-do-pobrania

W dodatkowej zakładce znajdują się również materiały edukacyjne dla rodziców, którzy chcą pomóc dziecku w nauce czytania https://ortograffiti.pl/Strefa-Rodzicow/Kurs-dla-rodzicow/Kurs-dla-rodzicow

 

https://www.matzoo.pl/ – strona pomagająca usprawnić liczenie, utrwalić wszystkie treści matematyczne, nauczyć się tabliczki mnożenia, poćwiczyć różne łamigłówki, programowanie, ale też świetna dla dzieci, które chętnie liczą a niechętnie czytają – można wykorzystać zadania z treścią usprawniające w czytaniu ogólnie, czytaniu ze zrozumieniem.

 

http://pisupisu.pl/ – strona proponująca również ćwiczenia ortograficzne, ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, ćwiczenia językowe i fonetyczne, zabawy słowne, ćwiczenia usprawniające pisanie na klawiaturze, testy do lektur, baza wiedzy, oraz wykaz polecanej literatury dla dzieci i młodzieży.

 

Natomiast na stronie https://cke.gov.pl/ – można pobierać różne arkusze egzaminacyjne z wcześniejszych lat, a w materiałach dodatkowych skorzystać z zestawów zadań powtórkowych ze wskazówkami jak odpowiadać, by np. usprawniać czytanie ze zrozumieniem, a także utrwalić treści programowe z języka polskiego, matematyki, języków obcych, przedmiotów maturalnych i zawodowych (przykładowe arkusze potwierdzające kwalifikacje zawodowe z wcześniejszych lat).

 

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym ciekawe ćwiczenia, zabawy i gry, a także propozycje i pomysły na różne aktywności, które można wykorzystać zostając w domu proponowane są również na stronach

http://www.zyraffa.pl/

https://www.buliba.pl/

http://kulturalnyplaczabaw.pl/

https://www.bibpedskawina.pl/index.php/255-propozycje-zabaw-domowych-dla-dzieci-mlodszych